Галатасарай шокира Юнайтед на "Олд Трафорд", Арсенал загуби от Ланс

Манчестър юнайтед допусна шокираща загуба в Шампионската. На своя стадион "Олд трафорд" тимът на Тен Хааг отстъпи с 2:3 на Галатасарай. Купищата проблеми, които "червените дяволи" имат напоследък, отново излязоха наяве. Вратарски грешки, липса на дисциплина в играта и идеи в атака - все неща, от които Галатасарай се възползва по отличен начин.

Рамус Хьойлунд откри в 17-ата минута, а само шест по-късно Вилфрид Заха изравни. След почивката ново попадение на Хьойлунд беше отменено заради засада. В 67-ата минута датчанинът все пак се разписа за втори път. Само четири минути по-късно Керем Актюркоглу изравни за гостите.

В 78-ата минута Мауро Икарди изпусна дузпа, но пък реализира 81-ата минута и донесе победа на Галатасарай. Така турците записаха един от най-големите си европейски успехи, а пък Манчестър Юнайтед остава без точки.

В другият мач от групата Байерн Мюнхен победи Копенхаген с 2:1 след обрат. Баварците са лидер с 6 точки след два мача. Галатасарай е втори с 4 т.

В група "В" Ланс победи Арсенал у дома. Жесус откри в 14-ата минута за лондончани, но след голове на Томасон в 25-ата и Уахи в 69-ата французите хвърлиха бомбата. Все пак ситуацията на Арсенал е една идея по-добра от тази на Юнайтед, защото "артилеристите" имат три точки след успеха си в първия мач от груповата фаза.