Голдън Стейт сътвори обрат във втория мач срещу Портланд

Отборът на Голдън Стейт Уориърс показа характер и стигна до драматична победа над Портланд Трейл Блейзърс със 114:111 у дома в Оукланд във втория мач от финала в Западната конференция на НБА.

След първата половина от срещата "воините" губеха с 15 точки разлика, но спечелиха третата четвърт с 39:24. В заключителната част 4.28 минути преди края Голдън Стейт отново падаше със 100:108, но съумя да направи обрат и да стигне до победата в редовното време.

Най-резултатен в срещата стана гардът Стеф Къри с 37 точки, Клей Томпсън добави 24, Дреймънд Грийн - 16 пункта и 10 борби. Квени Дюрант не взе участие и в този мач заради травма. За Портланд дабъл-дабъл реализира Деймиън Лилард - 23 точки и 10 асистенции. Голдън поведе в серията с 2-0, мач №3 ще се играе в Портланд. /БГНЕС