Голдън Стейт взе откриващия мач с Хюстън Рокетс

Дюрант (л) и Къри (д) изиграха силен мач срещу Мемфис и бяха с основна услуга за успеха на Голдън Стейт.

Отборът на Голдън Стейт Уориърс започна по успешен начин полуфиналната плейофна серия на Запад срещу Хюстън Рокетс, след като спечели мач номер със 104:100 у дома.

Шампионите имаха доста проблеми срещу Ел Ей Клипърс в първия кръг на плейофите, докато Ракетите бяха в топ форма срещу Юта Джаз, но тимът на Стив Кър не допусна грешна стъпка при първото си домакинство. В „Оракъл Арина“ в Оукланд двата тима играха при разменено преимущество в първите две част и заслужено се оттеглиха на почивката при равенство. Домакините постепенно започнаха да налагат волята си в третата четвъртина, която спечелиха с 30:23 и макар че Хюстън направи всичко възможно, за да се върне в мача в последната част, Уориърс все пак удържаха преднината си.

Над всички за Голдън Стейт отново бе Кевин Дюрант с 35 точки, 5 борби и 3 асистенции, Стеф Къри добави 18 точки, 7 борби и 4 асистенции, а много силен мач изнесе играещият като център Дреймонд Грийн, който завърши с 14 точки, 9 борби и 9 асистенции. За Хюстън Джеймс Хардън вкара 35 точки, Ерик Гордън се отчете с 27, но само още един баскетболист на тима успя да мине границата от 10 точки.

В другия мач от тази нощ Бостън Селтикс победи Милуоки Бъкс със 112:90 като гост в първия мач от серията между двата тима. /БГНЕС