Голдън Стейт взе първия мач с Ел Ей Клипърс

Стеф Къри поведе съотборниците си към успех с 38 точки, 15 борби и 7 асистенции.

Шампионите на НБА Голдън Стейт Уориърс направиха успешен старт в плейофите на западната конференция, след като победих Ел Ей Клипърс със 121:104 у дома в първия мач от четвъртфиналната серия.

Воините поеха контрол над нещата в средата на втората част и до почивката водеха с 13 точки, след което не изпуснаха преднината си до края. Над всички на игрището бе Стеф Къри с 38 точки, 15 борби и 7 асистенции, Кевин Дюрант добави 23 точки за успеха, а Дреймънд Грийн се отчете със 17 точки, 7 борби и 7 асистенции. За гостите най-резултатен бе Монтрезъл Харъл, който вкара 26 точки от пейката, а Лу Уилямс добави 25 точки, също влизайки от резервната скамейка. Вторият мач от серията е след два дни отново в Оукланд.