Голове на любимците на Сари донесоха победа на Челси над Фулъм

Челси записа втора поредна победа, след като се наложи над закъсалия тим на Фулъм с 2:1 на стадион "Крейвън Котидж" в двубой от 29-и кръг на Премиършип. Домакините, които по-рано тази седмица се разделиха с Клаудио Раниери, играха с много желание и можеха да се доберат и до точка в мача.

Гонсало Игуаин изведе "сините" напред в 20-ата минута, възползвайки се от асистенция на Сесар Аспиликуета. Седем минути по-късно завърналият се на вратата на Челси Кепа Арисабалага изби в топката в ъглов удар след удар на Александър Митрович. След изпълнението на корнера Калъм Чембърс бе оставен абсолютно непокрит и възстанови равенството. Само три минути по-късно Еден Азар подаде на Жоржиньо, който с прецизен изстрел извън границите на наказателното поле отбеляза втори гол за Челси, който се оказа и победен. В края на двубоя Фулъм можеше да изравни отново, но Кепа спаси своя отбор, като отрази опасен удар с глава на Митрович. Челси остава на шесто място в подреждането с точка по-малко от петия Арсенал. Фулъм е на предпоследната 19-а позиция. В следващия кръг тимът на Маурицио Сари посреща Уулвърхемптън. /БГНЕС