Григор Димитров отвя Стив Джонсън на старта в Ню Йорк

Григор Димитров стартира с категорична победа участието си на тазгодишния Ю Ес Оупъп. В мач от първия кръг българинът, поставен под №17 в схемата, помете представителя на домакините Стив Джонсън с 6-3, 6-2, 6-2. Срещата продължи едва 95 минути.

Двамата бяха съперници и в първия кръг на "Уимбълдън", когато българинът се отказа във втория сет заради контузия. Димитров и Джонсън имат вече девет мача един срещу друг, като балансът е 6:3 победи в полза на българина.

Във втория кръг Григор ще срещне американеца Брендън Накашима или Павел Котов от Русия, а в третия кръг е възможен мач с италианеца Яник Синер. В четвъртината от жребия, в която е Димитров, са още полякът Хуберт Хуркач (номер 8) и испанецът Карлос Алкарас (номер 3).

Българинът сервира изключително силно срещу Джонсън и не допусна нито една точка за пробив. От своя страна Димитров направи един брейк в първия сет и по два във втората и третата част.