Григор Димитров преодоля първото препятствие в Монте Карло

Григор Димитров направи успешен старт в турнира от сериите Мастърс в Монте Карло, след като победи представителя на домакините Валентен Вашро със 7-5, 6-2 в мач от първия кръг на надпреварата.

Българският тенисист, който е девети поставен в схемата, имаше затруднения срещу 141-ия в света Вашро в първия сет, но все пак стигна до чиста победа за час и 29 минути игра. Вашро успя да пробие още в първия гей на мача, но Григор веднага върна пробива, след което двамата вървяха на сервис до 6-5, когато Димитров взе подаването на съперника си за втори път и затвори първата част. Във втория сет българинът доминираше и проби два пъти за крайното 7-5, 6-2.

Статистиката подчерта предимството на Димитров, който завърши с 20 печеливши удара срещу 9 непредизвикани грешки, докато Вашро записа 8 уинъра и 20 грешки.

Така хасковлията преодоля първия кръг в Монте Карло за 11-ти път в кариерата си, а в следващия си мач ще срещне сърбина Миомар Кецманович или участващия с уайлдкард Матео Беретини от Италия. При нов успех Димитров може да играе със седмия поставен Холгер Руне в третия кръг.

Григор Димитров има два полуфинала и още два четвъртфинала на Мастърса в Монте Карло. /БГНЕС