Григор Димитров спаси шест мачбола, но загуби от талантлив италианец в Акапулко

Първата ни ракета Григор Димитров претърпя поражение от 19-годишния Лоренцо Мусети в двубой от 1/4 финалите на турнира в мексиканския курорт Акапулко. Българинът загуби от талантливия италианец с 4-6, 6-7 (3-7).

В първия сет Мусети направи решаващ пробив в 10-ия гейм и спечели частта с 6-4. Димитров имаше сериозни затруднения и във втория сет и спаси общо шест мачбола, но това не бе достатъчно за него, за да изравни резултата и да доведе нещата до трети сет. Италианският тенисист поведе с 6-2 в тайбрека и в крайна сметка го спечели със 7-3, след което дълго лежа на корта, не вярвайки какво е направил. Мусети игра на първия си четвъртфинал от АТР 500, след като елиминира последователно от надпреварата Диего Шварцман и Франсис Тиафо. Григор от своя страна се справи с Адриан Манарино и Миомир Кецманович. В следващия кръг Мусети ще играе с победителя от мача между водача в схемата в схемата Стефанос Циципас и Феликс Оже-Алиасим. /БГНЕС