Григор Димитров загуби първия си мач на трева за сезона

Григор Димитров приключи рано участието си на „Куинс Клъб". където стана шампион през 2014 г.

Първата ни тенис ракета Григор Димитров започна със загуба сезона на трева. Той допусна поражение в първия кръг на турнира „Куинс Клъб" в Лондон с 4-6, 4-6 от Феликс Оже-Алиасим. Двубоят продължи 1 час и 15 минути, като по един пробив във всяка една от двете части бяха достатъчни на канадския тийнейджър да достигне до успеха. В следващия кръг Оже-Алиасим ще играе срещу Ник Кирьос /Австралия/.

Димитров започна по-добре мача и получи първата точка за пробив в четвъртия гейм. Оже-Алиасим обаче се справи и след дълга битка спечели подаването си. Ключовият момент в сета дойде в седмия гейм, когато Григор трябваше да отрази точка за пробив. Хасковлията допусна двойна грешка и оттук насетне нямаше връщане за него в тази част. Вторият сет стартира по възможно най-лошия начин - с пробив. Последва шанс пред българина да го върне, но Оже-Алиасим реализира ас и последва гейм за 2-0. До края всеки си взимаше подаването, а това означаваше 6-4, 6-4 за канадеца.