Григор Димитров започна сезона с обрат срещу аржентинец

Григор Димитров започна по успешен начин новата година, след като победи аржентинеца Факундо Банис с 5-7, 7-6(3), 6-3 в мач от втория кръг на турнира от сериите АТП 250 в Мелбърн, който е подгряващ за Откритото първенство на Австралия.

Българският тенисист трябваше да се потруди здраво, за да стигне до успех срещу 76-ия в света Банис. Димитров допусна два пробива в първия сет, включително един в края, за да изостане в резултата. Във втората част Банис проби в деветия гейм и сервираше за мача, но Григор успя веднага да върне пробива и да вкара сета в тайбрек, в който се наложи със 7-3 след пет поредни спечелени точки в края. В решаващата трета част Димитров спечели пет от заключителните шест гейма, за да затвори мача след два часа и 53 минути игра.

По този начин хасковлията се класира за четвъртфиналите на надпреварата, където ще срещне американеца Макензи Макдоналд или Ботич ван де Заншулп от Нидерландия. /БГНЕС