Григор е на осминафинал в Мелбърн след отказ на Кареньо Буста

Григор Димитров достигна 1/8-финалите на Аустрелиън Оупън, след като победи Пабло Кареньо Буста с 6-0, 1-0 и отказ на испанеца в мач от третия кръг на надпреварата.

Григор прогресира до осминафиналите в Австралия, където чака Тийм или Кирьос.

Срещата на „Маргарет Корт“ продължи около 40 минути, след като номер 15 в схемата не успя да продължи заради травма в областта на коремната област. Първата ни ракета стартира блестящо и проби още в откриващия гейм, преди да затвърди брейка. Ситуацията се повтори на два пъти до края на сета и така Григор върза геврек на опонента си. Преди началото на втората част Кареньо Буста поиска намесата на физиотерапевт и след няколко минути медицинска пауза, стисна ръката на нашия тенисист. „Чувствах се идеално. За всички беше ясно, че съперникът ми имаше някакъв здравословен проблем. Аз обаче играх на високо ниво. Изиграх страхотен първи сет и запазих сили за следващата фаза. Сега ще поиграя още 30-40 минути. Готов съм за следващото предизвикателство“, сподели Димитров след успеха си. По този начин Григор спечели седмия сблъсък между двамата в преките мачове. 29-годишният хасковлия ще играе за шести път на осминафиналите в Мелбърн, като най-доброто му постижение на турнира е полуфинал през 2017, когато отстъпи в драматичен петсетов мач на Рафаел Надал. Негов съперник в спор за място на четвъртфиналите, където игра още през 2014 и 2018, ще бъде победителят от двубоя между номер 3 в света Доминик Тийм и представителя на домакините Ник Кирьос. /БГНЕС