Григор разгроми Нишиока и се изправя срещу Синер на 1/8-финал в Рим

Григор Димитров достигна осминафиналите на Мастърса в Рим, след като даде само един гейм на Йошихито Нишиока – 6-1, 6-0 за по-малко от час игра.

Григор продължава без загубен сет в италианската столица.

Първата ни ракета не остави никакви шансове на японския си съперник, реализирайки общо пет пробива по пътя към разгромния успех. 29-годишният хасковлия загуби само една точка на първи сервис за целия мач и спаси единствената точка за пробив, открила се пред Нишиока в четвъртия гейм на втория сет. Следващото предизвикателство за полуфиналиста от 2014 се казва Яник Синер. Представителят на домакините постигна впечатляваща трисетова победа над гърка Стефанос Циципас след 6-1, 6-7 (9), 6-2. Двамата с Григор нямат официален двубой помежду си. Напред продължиха още Стефано Травалия и Филип Крайнович, който е опонент на световния номер 1 Новак Джокович в осминафиналната фаза. /БГНЕС