Грийнууд поведе Хетафе към победата срещу Гранада

Отборът на Хетафе победи Гранада с 2:0 у дома в последен мач от 22-ия кръг на Ла Лига. На "Колизеума" в мадридското предградие тон за успеха на домакините даде играещият под наем от Манчестър Юнайтед нападател Мейсън Грийнууд. 22-годишният футболист откри резултата в 21-та минута с техничен удар от границата на наказателното поле.

В 36-та минута Борха Майорал удвои преднината на Хетафе, а Гранада имаха шанс да се върнат в двубоя в 59-та минута, но Мирто Узуни пропусна дузпа. Така Хетафе записа първи успех в първенството от средата на декември насам и се изкачи до 10-то място в класирането с 29 точки. Гранада заема предпоследната позиция с актив от 11 точки.

Грийнууд, който бе считан за един от най-талантливите млади футболисти в Европа, но дълго време не игра заради обвинения в домашно насилие, вече има шест гола и четири асистенции в 20 мача за Хетафе през сезона. /БГНЕС