Гришо започва привечер в Мадрид срещу американец

Първата ракета на България по тенис Григор Димитров започва участието си на сингъл в тазгодишния Мастърс турнир в Мадрид срещу квалификанта от САЩ Тейлър Фриц. Двубоят на българина е на корт „Аранта Санчес" и по програма трябва да започне след 17:00 ч. българско време. Преди мача на Димитров има две срещи. Григор и Фриц до момента нямат изигран двубой, а младият американец надви Мариус Копил, за да влезе в основната схема на турнира в испанската столица.

Вчера Гришо започна с победа на двойки в Мадрид, където в дует с Карен Хачанов надвиха поставените под №4 в схемата Хуан Себастиан Кабал и Роберт Фара (Колумбия) с 6:2, 7:5 за 80 минути. Иначе Димитров ще има тежка задача, ако победи Фриц в днешния ден. Той е в най-горната част на схемата и следващият му съперник е №1 Новак Джокович. Статистиката показва, че до такъв двубой ще се стигне, тъй като българинът няма загуба в петте си мача в първи кръг на турнирите през 2019-та година. /БГНЕС