Гризлис повалиха Лейкърс след 41 точки на Морант

Мемфис Гризлис надви Ел Ей Лейкърс със 104:99 у дома в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА).

Домакините успяха да наваксат изоставане от 14 точки благодарение на силната игра на гарда си Джа Морант. Плеймейкърът на „гризлитата“ записа върхово постижение за сезона от 41 точки, 25 от които през второто полувреме. Той завърши със стрелба 13/27 от полето, 6/7 от тройката и 9/12 от наказателната линия, като добави към тях десет борби, две асистенции, две кражби и два чадъра.

Джа Морант.

Дезмънд Бейн добави 20 пункта за победителите, а с 15 се отчете Джарен Джаксън-младши. За „езерняците“ ЛеБрон Джеймс, който в четвъртък навършва 37 години, наниза дабъл-дабъл от 37 точки и 13 борби, като добави седем асистенции. Ръсел Уестбрук записа трипъл-дабъл – 16 точки, 10 борби и 12 асистенции, но усилията им се оказаха недостатъчни за калифорнийци.

Мемфис е четвърти на Запад с баланс 22-14 след третата си поредна победа и общо седма в последните десет мача в Лигата, докато Лейкърс са седми с отрицателен баланс от 17 успеха и 19 поражения. В следващите си мачове Мемфис приема Сан Антонио Спърс в петък, докато Ел Ей е домакин на Портланд Трейл Блейзърс в същия ден.

Детройт Пистънс – Ню Йорк Никс 85:94

Индиана Пейсърс – Шарлът Хорнетс 108:116

Бостън Селтикс – Ел Ей Клипърс 82:91

Чикаго Булс – Атланта Хоукс 131:117

Финикс Сънс – Оклахома Сити Тъндър 115:97

Портланд Трейл Блейзърс – Юта Джаз 105:120

Сакраменто Кингс – Далас Маверикс 95:94. /БГНЕС