Гюндоган и Сити разпиляха Тотнъм за 16-пореден успех

Манчестър Сити надви у дома Тотнъм с класическото 3:0 в среща от 24-ия кръг на английската Висша лига. На „Етихад“ домакините стартираха много активно, но гостите бяха по-близо до откриване на резултата, когато изстрел на Хари Кейн от пряк свободен удар уцели напречната греда.

Гюндоган (л) изигра силен мач и се отчете с два гола и спечелена дузпа за Сити.

„Гражданите“ поведоха в 23-та минута, когато Родри отбеляза, макар и неубедително, от бялата точка за нарушение на Пиер-Емил Хойберг срещу Илкай Гюндоган. До края не полувремето нямаше промяна на статуквото, но Гюндоган ознаменува силната си игра с попадение след асистенция на Рахийм Стърлинг и недобра намеса на стража на „шпорите“ Юго Лорис. Това бе втори удар в очертанията на вратата на лондончани и втори гол за Сити. В 66-та минута Гюндоган продължи със силните си изяви, като се разписа с майсторство с асистенция на вратаря Едерсон Мораес, който изпрати силно топката в предни позиции. Там германският национал овладя, справи се с Давинсон Санчес и елиминира съпротивата на Лорис. До края домакините можеха да стигнат и до нови голове, но пропуски направиха Стърлинг и Бернардо Силва, а от другата страна резервата Гарет Бейл предизвика първото и единствено спасяване на Мораес в мача. Така, Пеп Гуардиола взе поправителния срещу Жозе Моуриньо след поражението с 0:2 в първия двубой между двамата през кампанията в северен Лондон. Това бе шеста поредна домакинска победа за Сити без допуснат гол – изравнен рекорд на тима от далечната 1902 година. Освен това съставът спечели 16-и пореден мач във всички турнири и уверено крачи към трета титла на Висшата лига в последните четири сезона. Отборът събра актив от 53 точки, със седем пред втория Лестър, но и с мач по-малко от „лисиците“. Тази въпросна среща ще се изиграе в сряда, когато Гуардиола и компания гостуват на Евертън, преди да пътуват до Лондон за визита на Арсенал през уикенда. Тотнъм е осми с 36 пункта, на четири от топ 4, където се намира Ливърпул. „Шпорите“ гостуват на Уест Хем в лондонско дерби идната неделя. /БГНЕС