Хардън изравни свой личен рекорд, Рокетс надиграха Спърс

Отборът на Хюстън Рокетс надигра у дома Сан Антонио Спърс със 111:105 в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. Домакините започнаха по-добре срещата и поведоха с цели 12 точки след края на първата четвърт – 36:24. Във втората те увеличиха аванса си, който достигна 19, а на голямата почивка преднината бе от 15 пункта – 62:47.

Хардън отново изригна и вкара 61 точки при успеха над Спърс.

15-те минути се отразиха добре на „шпорите“, които се завърнаха в двубоя, печелейки третата част с 34:19. В решителната обаче те нямаха отговор за звездата на „ракетите“ Джеймс Хардън и загубиха в крайна сметка мача. Най-резултатен за победителите бе именно „Брадата“, който реализира 61 точки, с което изравни предишното си най-високо постижение в един мач. Американският баскетболист вкара 27 точки в първата четвърт и три последователни тройки в решителната четвърт, за да даде аванс на своя отбор пред тима на Грег Попович. Крис Пол добави 18 точки за успеха. За Спърс Брин Форбс отбеляза 20 точки, а Дерик Уайт добави 18, но те се оказаха крайно недостатъчни за балансирания състав на гостите.

Хюстън дръпна с две победи пред четвъртия в Западната конференция Портланд Трейл Блейзърс, докато загубата свлече Сан Антонио до осмото място на Запад. В следващите си двубои Рокетс гостуват на Ню Орлиънс Пеликанс, а Спърс пътуват до Бостън за визита на Селтикс. Ето и останалите двубои от вечерта: Орландо Меджик – Мемфис Гризлис – 123:119 след продължения (Валанчунас – 23 точки, 24 борби) Кливланд Кавалиърс – Ел Ей Клипърс 108:110 (Галинари – 27 точки (11/15 от игра)) Ню Йорк Никс – Денвър Нъгетс 93:111 (Йокич – 21 точки, 17 борби) Торонто Раптърс – Оклахома Сити Тъндър 109:116 (Уестбрук – 18 точки, 12 борби, 13 асистенции) Милуоки Бъкс – Маями Хийт 116:87 (Адетекумбо – 28 точки, 8 борби и 7 асистенции) Ел Ей Лейкърс – Бруклин Нетс 106:111 (Макгий – 33 точки, 20 борби, 6 блока – Лейкърс окончателно отпадат от плейофите). /БГНЕС