Илиев и Синапов в топ 30 на индивидуалното, четвърто злато за Тингнес Бьо

Владимир Илиев и Антон Синапов завършиха сред първите 30 в днешния старт на 20 км индивидуално за мъже от Световното първенство по биатлон в германския зимен център Оберхоф. Илиев се нареди 28-и, а Синапов – 29-и, като Синапов финишира без грешка в стрелбата.

Златото отиде на сметката на норвежеца Йоханес Тингнес Бьо. Скандинавският биатлонист продължи с доминацията си, печелейки с време от 49:57.5 сек. Втори на почетната стълбичка се качи сънародникът му Стурла Холм Легрейд, а с бронза се окичи Себастиан Самуелсон от Швеция.

Йоханес Тингнес Бьо.

Топ 10 допълниха още Кентен Фийон Майе (Франция), Бенедикт Дол (Германия), Никлас Хартвег (Швейцария), Тарей Бьо (Норвегия), Михал Кръчмар (Чехия), Филип Наврат (Германия) и Ветле Шостад Кристиансен (Норвегия).

29-годишният Тингнес Бьо спечели 16-и златен и общо 28-и медал от световни първенства в кариерата си. Това бе негово четвърто злато в Оберхоф след титлите в спринта, преследването и смесената щафета. Любопитно е, че норвежецът триумфира за първи път в индивидуалния старт на световно първенство, след като до момента имаше едва едно сребро в дисциплината от Антхолц-Антерселва през 2020. Той е олимпийски шампион в индивидуалното от Пьонг Чанг през 2018.

За мъжете предстоят още три старта в Оберхоф до края на световния шампионат – единична смесена щафета мъже и жени на 16 февруари, щафета на 4х7.5 км два дни по-късно и масов старт на 15 км в последния ден от първенството. /БГНЕС