Интер дръпна с четири точки на върха след разгром над Салернитана

Шампионът на Италия Интер поведе с четири точки на върха на класирането в Серия А, след като разби последния в подреждането Салернитана с 5:0 като гост в мач от 18-ия кръг на първенството. В Салерно намиращите се в отлична форма "нерадзури" не оставиха съмнения в превъзходството си и дръпнаха с два гол до почивката след попадения на Иван Перишич и Даниел Дъмфрис, а през втората част Алексис Санчес, Лаутаро Мартинес и Роберто Галиардини нанизаха нови три гола.

Санчес вкарва третия гол за Интер

По този начин тимът на Симоне Индзаги записа шести пореден успех в шампионата, като в последните пет Интер не е допускал гол. "Нерадзурите" вече имат 43 точки, четири повече от втория Милан, който в неделя посреща четвъртия Наполи. Салернитана остава на дъното с актив от осем точки, на четири от спасителната черта.

В друг мач от миналата вечер Лацио победи Дженоа с 3:1 у дома. /БГНЕС