Интер излезе начело в Калчото, Реал взе само точка срещу Виляреал

Интер на Антонио Конте излезе начело в италианската Серия „А" след два изиграни кръга. „Нерадзурите" победиха като гост Каляри с 2:1. Попаденията за успеха отбелязаха нападателите Лаутаро Мартинес (27) и Ромелу Лукаку (72 д.), докато за домакините бе точен Жоао Педро. Българският национал Кирил Десподов не попадна в групата за двубоя. С две победи от два мача остава и Торино. „Биковете" стигнаха до обрат 3:2 при визитата си на Аталанта. Шампионът Ювентус също има 6 точки.

В Испания Реал Мадрид стигна само до 2:2 при гостуването си на Виляреал. „Лос меренгес" изоставаха на два пъти в резултата, но и двата пъти успяваха да изравнят. Головете в мача отбелязаха Жерард Морено (12) и Мои Гомес (74) за домакините, докато за Реал на два пъти се разписа Гарет Бейл (45, 86). Уелсецът си изкара и два жълти картона в последните минути, така че бе изгонен. Междувременно градският съперник на Реал - Атлетико Мадрид оглави класирането след трета поредна победа. „Дюшекчиите" стигнаха до впечатляващ обрат у дома срещу Ейбар от 0:2 и в крайна сметка спечелиха с 3:2. Победния гол на Томас Партей падна в 90-та минута. /БГНЕС