Интер изравни Милан след победа в дербито с Ювентус

Интер надви у дома Ювентус с 2:0 в дербито на 18-ия кръг в италианската Серия А. На „Джузепе Меаца“ гостите първи вкараха топката във вратата чрез Алваро Мората, но попадението не бе зачетено заради положение на засада на Федерико Киеза.

Барела (д) вкара гол и даде асистенция за успеха на Интер в дербито.

Малко след това „нерадзурите“ поведоха чрез Артуро Видал, който реализира с глава след центриране на Николо Барела. За чилиеца това бе попадение във втори пореден мач. До края на полувремето домакините можеха да покачат аванса си, но пропуски направи Лаутаро Мартинес. Малко след началото на втората част Барела ознаменува силната си игра след гол, а асистенцията бе дело на Алесандро Бастони. До края резултатът остана непроменен и така Интер се изравни, макар и временно, с градския си съперник Милан на върха в таблицата. Двата тима имат по 40 точки. Юве загуби за втори път от началото на сезона и вече изостава на седем точки от първото място, като разликата може да бъде увеличена при успех на Милан над Каляри. В следващите си мачове Интер гостува на Удинезе, докато Ювентус е домакин на Болоня. /БГНЕС