Интер поведе еднолично в Италия след бой по Каляри

Шампионът на Италия Интер излезе еднолично на върха в Италия, след като разби Каляри с 4:0 у дома в мач от 17-ия кръг на Серия А. На "Сан Сиро" в Милано домакините доминираха тотално и поведоха в резултата в 29-та минута чрез централния нападател Лаутаро Мартинес.

Хакан Чалханоглу и Лаутаро Мартинес

Точно преди почивката аржентинският национал пропусна дузпа, но в 50-та минута опитният Алексис Санчес удвои преднината на "нерадзурите". До края на мача Мартинес и Хакан Чалханоглу вкараха нови два гола за крайното 4:0.

По този начин Интер записа пети пореден успех в първенството, както и четвърта поредна суха мрежа. Възпитаниците на Симоне Индзаги вече имат 40 точки, една повече от втория Милан и три повече от Аталанта. Каляри заема предпоследната позиция в подреждането с актив от 10 точки. /БГНЕС