Интер си тръгна само с точка от Генуа

Отборът на Интер поведе с пет точки на върха в класирането на Серия А, след като направи равенство 1:1 при гостуването си на Дженоа в мач от 18-ия кръг на първенството.

На "Стадио Луиджи Ферарис" в Генуа всичко най-интересно се случи в минутите преди почивката, като в 42-та нападателят Марко Арнаутович даде преднина на "нерадзурите", а в добавеното време централният защитник Раду Драгушин изравни за домакините. През второто полувреме не паднаха повече голове и двата тима поделиха точките.

По този начин Интер вече има 45 точки, пет повече от втория Ювентус, който тази вечер ще има възможността да се доближи на две точки от конкурента си за титлата, ако победи Рома у дома. Дженоа заема 13-та позиция в подреждането с актив от 20 точки.

Фиорентина - Торино 1:0

Наполи - Монца 0:0

Лацио - Фрозиноне 3:1. /БГНЕС