Интер срази Наполи за първи успех на „Сао Пауло“ от 1997-а насам

Отборът на Интер надви Наполи като гост с 3:1 в дербито на 18-ия кръг от италианската Серия А.

Мартинес и Лукаку отново донесоха успеха на Интер.

„Нерадзурите“ поведоха още в 14-та минута чрез дежурния си голмайстор Ромелу Лукаку, който се възползва от грешка в центъра на терена, напредна с топка в крака и не остави шансове на Алекс Мерет. Малко след изтичането на половин час игра белгийският стрелец наниза второ попадение в мрежата на неаполитанци, този път след асистенция на Марсело Брозович. Малко след това обаче възпитаниците на Дженаро Гатузо се върнаха в двубоя след точната асистенция на Аркадиуш Милик, който получи подаване от Хосе Кайехон. През второто полувреме домакините владееха повече топката, но въпреки това инкасираха трети гол, реализиран от другия нападател в редиците на Антонио Конте – Лаутаро Мартинес, в 62-та минута. До края на мача нямаше нови попадения и така Интер записа първа победа на този стадион от 1997-а насам. Освен това съставът продължава гонитбата с Ювентус, който по-рано надигра убедително у дома Каляри с 4:0 след хеттрик на Кристиано Роналдо. Двата тима са с равен брой точки на върха – по 45, но шампионите имат предимство в преките мачове след успеха си на „Сан Сиро“ с 2:1. Наполи пък е осми, на пет точки от топ 6 и на цели 11 от топ 4. В следващия кръг тимът гостува на Лацио, който е в серия от девет поредни победи в лигата, а Интер приема у дома Аталанта в друг любопитен сблъсък. /БГНЕС