Интер стартира с драматична победа над Фиорентина

Интер надви у дома Фиорентина с 4:3 в първия си двубой от новия сезон в италианската Серия А.

Интер ликува след късната драма и обрат срещу Фиорентина.

Домакините се оказаха в ролята на догонващи ще в третата минута след попадението на Кристиан Куаме. В края на полувремето Лаутаро Мартинес възстанови статуквото, а след почивката паднаха още пет гола. Федерико Чекерини си отбеляза автогол и направи обрата пълен, но впоследствие ролите се размениха след попаденията на Гаетано Кастровили и Федерико Киеза. В заключителните минути на срещата воденият от Антонио Конте състав осъществи нов обрат след головете на Ромелу Лукаку и Данило Д’Амброзио. За “виолетовите” това бе и първа загуба от началото на сезона след успеха над Торино на старта на кампанията. В следващия кръг Интер гостува на новака Беневенто, който надви като гост Сампдория с 3:2, а Фиорентина има за съперник именно тима от Генуа. /БГНЕС