Йокич и Денвър оставиха Лейкърс без победа

Отборът на Ел Ей Лейкърс записа четвърто поредно поражение от началото на сезона в НБА, след като загуби гостуването си на Денвър Нъгетс с 99:110. В Колорадо най-добрият играч в Лигата за последните два сезона Никола Йокич отново ба на висота, като остана на една асистенция от трипъл-дабъл. Сръбският център завърши с 28 точки, 13 борби, 9 асистенции и 4 откраднати топки при над 70 процента успеваемост на стрелбата.

Малко след началото на третата част Нъгетс изоставаха с две точки, но влязоха в серия от 29:9, за да поемат контрол над събитията, след което затвориха мача. С ключова тройка се отчете завърналия се след контузия в коляното Джамал Мъри, който реализира 13 точки. За Лейкърс най-резултатен бе Антъни Дейвис с 22 точки, 14 борби и 5 асистенции, а ЛеБрон Джеймс се отчете с 19 точки, 7 борби и 9 асистенции, но също така загуби топката цели осем пъти. Ръсел Уестбрук получи почивка заради болки в сухожилие.

По този начин само Лейкърс, Сакраменто Кингс (0-3) и Орландо Меджик (0-5) остават без победа от началото на сезона, докато Денвър Нъгетс е с баланс 3-2.

В същото време Милуоки Бъкс е единственият тим без загуба в Лигата след победа над Бруклин Нетс 110:99 у дома. Двукратният MVP Янис Адетокумбо избухна с 43 точки, 14 борби и 5 асистенции, докато Кевин Дюрант и Кайри Ървинг нанизаха общо 60 точки за Бруклин, които имат една победа и три загуби.

Кавалиърс - Меджик 103:92

Пистънс - Хоукс 113:118

Никс - Хорнетс 134:131 (след продължение)

Раптърс - Севънтисиксърс 119:109

Булс - Пейсърс 124:109

Тимбърулвс - Спърс 134:122

Джаз - Рокетс 109:101

Трейл Блейзърс - Хийт 98:119. /БГНЕС