Юта се справи с Ел Ей Клипърс за осма поредна победа

Отборът на Юта Джаз записа осми пореден успех в НБА, след като победи Ел Ей Клипърс със 124:103 у дома в мач от редовния сезон. В Солт Лейк Сити първите 20 минути бяха равностойни, но след това домакините поеха контрол над събитията и постепенно увеличаваха преднината си, за да стигнат до безпроблемен успех.

Най-резултатен за Юта бе Донован Мичъл с 27 точки, центърът Руди Гобер се отчете с впечатляващ дабъл-дабъл - 20 точки и 17 борби, а Боян Богданович завърши с 20 точки. Силно от пейката се включи Джордан Кларксън с 21 точки за 29 минути игра. За Клипърс над всички бе Маркъс Морис Синиър с 24 точки, 7 борби и 8 асистенции, а Ерик Бледсоу реализира 21 точки и 8 асистенции.

След добрата си победна серия Юта заема трето място на Запад с 20 успеха и 7 поражения, докато Клипърс са на пета позиция в същата конференция с актив 16-13.

На невероятни заключителни секунди станаха свидетели зрителите на Оклахома Сити Тъндър - Ню Орлийнс Пеликанс. Гостите имаха преднина от три точки малко преди края, но 1,4 секунди преди края звездата на Тъндър Шей Гилгъс-Алекзандър реализира много трудна тройка от 9 метра разстояние през защита и с нарушен баланс, за да изравни резултата. Веднага след това Девонти Греъм от състава на Пеликанс направи отчаян опит от линията за три точки на своята половина (близо 19 метра), който попадна в целта и донесе успеха на гостите. Двата тима заемат последните две места в Западната конференция. /БГНЕС