Къри избухна с 50 точки за пета поредна победа на Голдън Стейт

Отборът на Голдън Стейт Уориърс продължи със силното си представяне от началото на сезона в НБА, след като победи Атланта Хоукс със 127:113 у дома и записа пети пореден успех в Лигата. В Сан Франциско над всички за победителите бе двукратният MVP Стеф Къри, който след няколко по-тихи мача, избухна с 50 точки.

Стеф Къри

Успехът за Уориърс съвсем не дойде лесно, след като финалистите на Изток от миналия сезон започнаха по-уверено мача и поведоха с 15 точки до средата на втората част, но постепенно домакините поеха контрол и след страхотна трета четвърт (41-20) натрупаха добър аванс, който не изпуснаха до края. За радост на месните фенове Къри бе в зоната и наниза 9 тройки, а към 50-те си точки добави 10 асистенции и 7 борби. Джордан Пуул отново бе солиден и завърши с 16 точки, а Деймиън Лий и Хуан Тоскано-Андерсън се включиха с по 11 точки от пейката. За Хоукс над всички бе Трей Йънг с 28 точки и 9 асистенции, а Джон Колинс добави 19 точки.

Голдън Стейт има най-добрият актив в Лигата с девет победи и една загуба, докато Атланта продължава да има трудности от началото на кампанията и заема 12-то място в Източната конференция с баланс 4-7.

Севънтисиксърс - Никс 96:103

Булс - Нетс 118:95

Гризлис - Тимбъруулвс 125:118 (след продължение)

Маверикс - Пеликанс 108:92

Нъгетс - Хийт 113:96

Кингс - Сънс 104:109

Лейкърс - Хорнетс 126:123 (след продължение). /БГНЕС