Късен гол на Мойс Кийн доближи Юве на точка от третото място

Ювентус надви Сасуоло с 2:1 като гост след пълен обрат в последен двубой от 34-ия кръг в италианската Серия А.

Кийн (д) реализира победния гол за "Старата госпожа".

Домакините поведоха изненадващо в 39-та минута, когато точен бе Джакомо Распадори. В края на полувремето обаче „Старата госпожа“ възстанови паритета след попадението на Пауло Дибала. Срещата вървеше към равенство, когато „златната“ резерва на „бианконерите“ Мойс Кийн, появил се в игра в 67-та минута на мястото на Алваро Мората, донесе трите точки за Масимилиано Алегри и компания след асистенция на Алекс Сандро.

С победата Юве е вече на точка от третия в таблицата Наполи, който на свой ред допусна обрат от Емполи, след като водеше с 2:0 до 80-та минута. Сасуоло е в средата на класирането, заемайки десета позиция с 46 пункта.

В следващия кръг Сасуоло гостува на Наполи, докато Ювентус приема новака Венеция. /БГНЕС