Късен гол на Мукоко не позволи на Байерн да се откъсне на върха

Борусия Дортмунд спечели домакинството си на Унион Берлин с 2:1 в мач от 27-ия кръг на германската Първа Бундеслига. На "Сигнал Идуна Парк" "жълто-черните" стигнаха трудно до трите точки, но продължават да са в борбата за титлата.

Юсуфа Мукоко.

Дониел Мален даде преднина на Борусия в 28-та минута след асистенция на Рафаел Герейро. Гостите от столицата възстановиха паритета чрез Кевин Беренс след около час игра, но влезлият от пейката Юсуфа Мукоко донесе победата на Дортмунд пет минути след появяването си в игра. Така възпитаниците на Един Терзич не позволиха да изостанат по-сериозно от водача и действащ шампион Байерн Мюнхен, който взе гостуването си на Фрайбург с минималното 1:0 след гол на Матайс де Лихт. Разликата на върха между двата отбора е две точки.

В следващия кръг Дортмунд гостува на Щутгарт, докато Байерн първо пътува до Манчестър за визита на Сити в четвъртфинал от Шампионска лига, а след това посреща Хофенхайм за първенство. Унион, който е трети в таблицата, приема Бохум.