Калейн с второ място в многобоя на Световната купа в София

Българската гимнастичка Боряна Калейн спечели сребърен медал в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в София. В зала "Арена Армеец" Калейн бе изпреварена единствено от Линой Ашрам от Израел след изиграването на всички четири съчетания, като разликата между двете бе едва 0.200 точки.

Боряна Калейн бе много близо до титлата в София

Калейн получи оценки от 25.100 на обръч, 26.250 на топка, 25.450 на бухалки и 21.450 на лента, с което сборът ѝ бе 98.250 точки, докато Ашрам събра общо 98.450 и триумфира с титлата. На трета позиция се нареди Алина Харнаско от Беларус с 96.150 точки, а другата ни представителка в състезанието Катрин Тасева завърши на пето място с 92.500. Със силното си представяне Калейн намери място и в четирите финала на индивидуалните уреди, които ще се проведат утре, докато Тасева ще участва във финалите на бухалки и топка.

В 18:15 часа започва представянето на ансамблите на съчетанията им с три обръча и два чифта бухалки. Вчера българският ансамбъл поведе в класирането, след като получи рекордна оценка за съчетанието си с пет топки - 44.150. /БГНЕС