Камара изравни рекорд при разгром на Сейнтс

Алвин Камара пробяга 155 ярда и изравни рекорда за най-много тъчдауни в историята на НФЛ – шест, при разгромната победа на Ню Орлиънс Сейнтс над Минесота Вайкингс с 52-33 в коледен двубой от лигата.

Камара бе неудържим за 11-та победа на Сейнтс от началото на сезона в НФЛ.

Камара направи 22 керита и хвана три паса за 17 ярда, докато отбеляза при бягания на 40, 7, 6, 5, 3 и 1 ярда. „Денят беше добър. Офанзивната линия заслужава кредит. Те извоюваха тази победа, аз свърших малката част“, сподели Камара. Той изравни рекорда за най-много ръшинг тъчдауни в двубой, поставен от Ърни Невърс от Чикаго Кардиналс през 1929 при победата над Чикаго Беърс с 40-6. Сейнтс (11-4) си гарантираха четвърта последователна титла на NFC South, след като вече си осигуриха място в плейофите, докато Вайкингс са вече с баланс 6-9 и бяха елиминирани от по-нататъшно участие през сезона. „Имаме още много накъде да се подобряваме. Всяка седмица се опитваме да изглеждаме по-добре. Искаме да направим повече. Вкусваме величието. Чака ни обаче още дълъг път“, предупреди Камара. Той има вече 21 тъчдауна, включително рекордните за тима 15 ръшинг тъчдауна. „Светците“ поведоха със 17-7 в началото на втората четвърт, като на почивката резултатът бе 24-14 след разменени тъчдауни. В началото на заключителната четвърт Сейнтс водеха с 31-27, но впоследствие Ню Орлиънс се откъсна и стигна до убедителната победа. Куотърбекът на Ню Орлиънс Дру Брийс направи 19 от 26 успешни паса за 311 ярда, превръщайки се в първия подавач в НФЛ, задминал границата от 80 000 ярда в кариерата. /БГНЕС