Канепи изхвърли миналогодишната шампионка Кенин в Мелбърн

Американката София Кенин приключи със защитата на титлата си от Откритото първенство на Австралия още във втория кръг на надпреварата, след като загуби от естонката Кая Канепи с 3-6, 2-6.

Кенин отпадна още във втория кръг на Аустрелиън Оупън.

35-годишната Канепи доминираше тотално на корта, особено във важните точки, като отрази всички седем възможности за пробив, които се откриха пред съперничката ѝ, и завърши с положителен баланс на печеливши удари срещу непредизвикани грешки (22/17). За 4-та поставена в схемата Кенин грешки бяха над два пъти повече от уинърите (10/22), като тя загуби подаването си общо три пъти и трябваше да приеме загубата след малко над един час игра. По този начин 65-та в света Канепи достигна до третия кръг в Мелбърн за трети път в кариерата си, а там ще срещне хърватката Дона Векич, която победи Надя Подороска с 6-2, 6-2.

Световната номер 1 Ашли Барти отстрани друга представителка на домакините Дария Гаврилова след победа с 6-1, 7-6(7). Голямата надежда на Австралия за титла от домашния Шлем даде само един гейм на съперничката си в първия сет, но във втората част изпусна преднина от два пробива и 5-2, след което трябваше да спаси два сетбола в тайбрека, преди да затвори мача след час и 32 минути игра. За място на осминафиналите Барти ще спори с рускинята Екатерина Александрова, която победи Барбора Крейчикова в два сета.

Напред в женската схема продължават още Каролина Плишкова, Белинда Бенчич, Ана Контавейт, Елизе Мертенс и американките Шелби Роджърс и Дженифър Брейди. /БГНЕС