Кареньо Буста сложи край на приказката на германски квалификант

Пабло Кареньо Буста достигна четвъртфиналите на Ролан Гарос, след като надигра Даниел Алтмайер в три сета – 6-2, 7-5, 6-2, за около два часа и 20 минути игра.

Кареньо Буста ще играе с Джокович в спор за място на полуфиналите в Париж.

Испанецът дръпна с два пробива преди да затвори убедително откриващата част, но имаше далеч повече проблеми срещу 186-ия в света германец. Квалификантът поведе с 5-2 и сервираше за сета 5-4, но се пропука, а впоследствие 17-ият в схемата проби отново и поведе с два сета. Гардът на 22-годишния представител на Германия падна значително в третата част и Кареньо Буста затвори успешно двубоя в своя полза. Испанският тенисист достигна за втори път четвъртфиналите в Париж след 2017-а година, когато отстъпи на бъдещия шампион Рафаел Надал след 2-6, 0-2 и отказ. Сега негов съперник в спор за място на полуфиналите ще бъде световният номер 1 Новак Джокович, който елиминира също в три сета Карен Хачанов. Двамата се изправиха един срещу друг за последно на осминафиналите на Ю Ес Оупън, когато сърбинът отстъпи след дисквалификация за неволен удар по съдия на линията. Това е и единствената победа за Кареньо Буста в съперничеството с Джокера, като номер 1 в схемата има три успеха, включително две на клей на Мастърса в Монте Карло. /БГНЕС