Късни голове донесоха точки на Гранада и Леванте

Тимът на Гранада се добра до точка при гостуването на Бетис в изключително драматичен двубой от 29-ия кръг на испанската Ла Лига.

Гранада се добра до точката след късния гол на Роберто Солдадо.

Гостите поведоха след около половин час игра след попадението на Карлос Фернандес, а в ролята на асистент се превърна Антонио Пуертас. Най-интересното обаче тепърва предстоеше през втората част и по-конкретно в заключителните мигове на двубоя. Серхио Каналес изравни за домакините от Андалусия в 85-та минута от дузпа, а малко след това Кристиан Тейо направи обрата пълен след асистенция на Набил Фекир. Когато възпитаниците на Руби се виждаха вече победители, влезлият от резервната скамейка в 74-та минута ветеран Роберто Солдадо донесе точката на гостуващия състав. Гранада е на четири точки от зона Европа, докато Бетис е 13-и с 34 пункта. В следващите си мачове Гранада е домакин на Виляреал, докато Бетис гостува на Атлетик Билбао. По-рано Леванте също стигна до равенство след късно изравнително попадение при домакинството си на Севиля за 1:1. Люк де Йонг изведе андалусийци напред в резултата след подаване на Мунир Ел Хадади, но централният защитник Диего Карлос си отбеляза автогол в края, с което лиши играчите на Юлен Лопетеги от втора поредна победа след рестарта във висшия ешелон на Испания.

Автогол на Карлос донесе радост на Леванте в края на двубоя във Валенсия.

Леванте пък отново се добра до точката в края подобно на визитата си на Валенсия в местното дерби миналия кръг. Севиля е трети в таблицата с 51 точки, докато Леванте 12-и с 35 пункта. В следващите си срещи двата отбора се изправят срещу каталунски тимове – Леванте гостува на Еспаньол, докато Севиля приема у дома лидера и действащ шампион Барселона на „Рамон Санчес Писхуан“. /БГНЕС