Хеттрик на Левандовски изведе Барса до успех над 10 от Валенсия

Барселона надигра Валенсия с 4:2 у дома в последен мач от 33-ия кръг на испанската Ла Лига.

Каталунците откриха чрез Фермин Лопес в 22-та минута, но допуснаха пълен обрат след точните интервенции на Уго Дуро и Пепелу от дузпа. Ключовият момент в двубоя дойде в добавеното време на първата част, когато „прилепите“ останаха с десет души на терена след изгонването на вратаря си Гиорги Мамардашвили.

Численото преимущество на домакините бързо бе използвано и четири минути след почивката Роберт Левандовски възстанови паритета. Отново полякът бе в прегръдките на съотборниците си в 82-та минута, а в края оформи и хеттрика си, за да сложи точка на спора.

Барселона, чийто наставник Шави наскоро обяви, че ще остане начело на отбора, след като първоначално бе решил да напусне след края на кампанията, е на 11 точки от лидера Реал Мадрид, пет кръга преди края на сезона. Валенсия е на осмото място с 47 пункта, на четири от зона Европа.

В следващия кръг Барса гостува на Жирона в каталунско дерби, докато „прилепите“ приемат Алавес. /БГНЕС