Хеттрик на Милик изстреля Юве в полуфиналите за Купата на Италия

Ювентус надигра убедително Фрозиноне с 4:0 у дома и се класира за 1/2-финалите в турнира за Купата на Италия.

На „Алианц Стейдиъм“ „Старата госпожа“ започна ударно и поведе след 11 минути игра. Точен от дузпа бе Аркадиуш Милик. В края на полувремето отново полският нападател на домакините бе в прегръдките на съотборниците си след второ попадение, а в ролята на асистент се превърна Уестън Маккени. Малко след началото на втората част Милик оформи хеттрика си, а младият талант Кенан Йълдъз сложи точка на спора с гол в 61-та минута след нова асистенция на Маккени.

Така възпитаниците на Масимилиано Алегри са на крачка от финала, а последното препятствие преди него се казва Лацио. „Бианконерите“ са домакини в първия сблъсък от полуфиналите на 3/4 април, а реваншът на „Олимпико“ е на 24/25 април.

В другия полуфинал миналогодишният финалист Фиорентина играе с Аталанта, като „виолетовите“ са домакини в първия мач. Финалът в Рим е на 15 май. /БГНЕС