Клипърс надвиха Рокетс след ключов кош на Ленърд

Отборът на Ел Ей Клипърс надигра у дома Хюстън Рокетс със 122:119 в пореден двубой от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.

Ленърд отбеляза решителния кош за Клипърс при успеха над Рокетс в дербито от Западната конференция.

Възпитаниците на Док Ривърс изиграха чудесна откриваща четвърт и поведоха след 31:23. Постепенно обаче играчите на Майк Д‘Антони се завърнаха в двубоя и спечелиха следващите две части, за да водят преди заключителната с четири пункта – 84:80. В последната четвърт обаче домакините изригнаха с цели 42 точки, а с ключов кош за успеха се отчете голямата звезда на калифорнийци Кауай Ленърд, чийто изстрел от средно разстояние 15.4 сек преди сирената донесе четвърта поредна победа за Ривърс и компания. Над всички за победителите бе Лу Уилямс, който вкара всичките си 26 точки след почивката, като към тях прибави и осем асистенции. Ленърд завърши с 24 точки и шест борби. За „ракетите“ Джеймс Хардън изигра силен мач, приключвайки с 37 точки, осем борби и 12 асистенции, а Ръсел Уестбрук добави 22, но усилията им се оказаха недостатъчни за тексасци. Така, Клипърс се изравниха с Рокетс на Запад с по 11 победи и пет загуби от първите си 16 мача в лигата. В следващите си срещи Хюстън приема у дома Далас Маверикс в тексаско дерби, а Ел Ей играе в къщи с Ню Орлиънс Пеликанс. „Ракетите“ ще трябва да са нащрек за Лука Дончич, който снощи стана най-младият играч с три поредни мача с поне 30 точки и десет асистенции. Словенецът, който се намира в отлична форма и е с цели седем трипъл-дабъла от началото на кампанията, поведе Маверикс към нов успех, този път над Кливланд Кавалиърс със 143:101. Дончич завърши с 30 точки, седем борби и 14 асистенции. Ето и всички останали резултати от вечерта: Детройт Пистънс – Атланта Хоукс 128:103 Вашингтон Уизардс – Шарлът Хорнетс 125:118 Бруклин Нетс – Сакраменто Кингс 116:97 Филаделфия 76-ърс – Сан Антонио Спърс 115:104 Чикаго Булс – Маями Хийт 108:116 Оклахома Сити Тъндър – Ел Ей Лейкърс 127:130 Денвър Нъгетс – Бостън Селтикс 96:92 Юта Джаз – Голдън Стейт Уориърс 113:109. /БГНЕС