Кой какво ще ръководи в Столичния общински съвет

След избора на 8-ми февруари на Цветомир Петров като председател на СОС/"Продължаваме промяната-Демократична България-Спаси София"), общинските съветници избраха и новите ръководства на комисиите в Столичния общински съвет /СОС/. Цветомир Петров бе избран с 47 гласа.


БГНЕС публикува пълният списък на председателите на комисиите и броя на членовете във всяка една от тях. Групите на ГЕРБ и БСП имат 4 комисии. "Продължаваме промяната - Демократична България- Спаси София" имат три. "Възраждане" - 2 е "Има такъв народ" - 1.

ГЕРБ ще ръководи следните комисии:

- Постоянна комисия по финанси и бюджет (17 членове):

Димитър Бойков Вучев, ГЕРБ-СДС - председател;

Иван Янчов Таков, БСП - зам.-председател;

Пламен Иванов Данаилов, "Има такъв народ" - зам.-председател.

- Постоянна комисия по образование, култура, наука и културно многообразие (13 членове):

Мирослав Ласло Боршош, ГЕРБ-СДС - председател;

Цветелина Калинова Симеонова-Заркин, "Продължаваме промяната-Демократична България-Спаси София" - зам.-председател;

Венци Венциславов Стойчев, отцепник от "Възраждане" - зам.-председател.

- Постоянна комисия по икономика, собственост и дигитална трансформация - 17 членове:

Прошко Начев Прошков, ГЕРБ-СДС - председател;

Димитър Петров Шалъфов, "Продължаваме промяната-"Демократична България"-Спаси София" - зам.-председател;

Иван Максимов Пешев, БСП - зам.-председател.

- Постоянна комисия по обществен ред и сигурност (9 членове):

Ваня Лазарова Тагарева, ГЕРБ-СДС - председател;

Румен Стенли Александров, ГЕРБ-СДС - зам.-председател;

Васил Стайков Драганов, отцепник от "Възраждане" - зам.-председател.

-----------------------------

БСП ще ръководи следните комисии:

-Постоянна комисия по здравеопазване и социална политика (11 членове):

Ваня Руменова Григорова, БСП - председател;

Саад Таммам Алуани, "Продължаваме промяната-Демократична България-Спаси София" - зам.-председател;

Антон Господинов Койчев, ГЕРБ-СДС - зам.-председател.

-Постоянна комисия по местно самоуправление и нормативна уредба (9 членове):

Иван Митьов Виделов, БСП - председател;

Георги Валентинов Георгиев, ГЕРБ-СДС - зам.-председател;

Димитър Иванов Данаилов, "Има такъв народ" - зам.-председател.

- Постоянна комисия по транспорт и пътна безопасност (15 членове):

Иван Янчов Таков, БСП - председател;

Андрей Зографски, "Продължаваме промяната-Демократична България-Спаси София" - зам.-председател;

Карлос Арналдо Контрера, ВМРО - зам.-председател.

- Постоянна комисия за връзки с гражданското общество (7 членове):

Николай Вельов Велчев, БСП - председател;

Румен Стенли Александров, ГЕРБ-СДС - зам.-председател;

Ася Тодорова Тодорова, "Има такъв народ" - зам.-председател.

............................

"Продължаваме промяната-Демократична България-Спаси София" ще ръководи следните комисии:

- Постоянна комисия за децата, младежта и спорта (11 членове):

Димитър Петров Шалъфов, "Продължаваме промяната-Демократична България-Спаси София" - председател;

Татяна Николова Георгиева, ГЕРБ-СДС - зам.-председател;

Еньо Енев Савов, БСП - зам.-председател.

- Постоянна комисия по международно сътрудничество и туризъм, европейски програми и проекти ( 9 членове):

Цветелина Калинова Симеонова - Заркин, "Продължаваме промяната-"Демократична България"-Спаси София" - председател;

Екатерина Евлогиева Йорданова, ГЕРБ-СДС - зам.-председател;

Станислав Чавдаров Младенов, БСП - зам.-председател.

- Постоянно действащата комисия, съгласно Закона за противодействие на корупцията (9 членове):

Бонка Сергеева Василева, "Продължаваме промяната-Демократична България-Спаси София" - председател;

Антон Гаро Хекимян, ГЕРБ-СДС - зам.-председател;

Иван Михайлов Алексиев, отцепник от "Възраждане" - зам.-председател.

----------------------------

"Възраждане" ще ръководи следните комисии:

-Постоянна комисия по устройство на територията, архитектура и жилищна политика (17 членове)

Севделина Георгиева Петрова, отцепник от "Възраждане" - председател;

Росица Юри Николова, "Продължаваме промяната-Демократична България-Спаси София" - зам.-председател;

Георги Валентинов Георгиев - зам.-председател, от ГЕРБ-СДС.

- Постоянна комисия по опазване на околната среда, земеделие и гори (13 членове):

Красимир Рангелов Гълъбов, отцепник от "Възраждане" - председател;

Емилия Божидарова Ангелова, "Продължаваме промяната-Демократична България-Спаси София" - зам.-председател;

Лорита Георгиева Радева, ГЕРБ-СДС - зам.-председател.

-------------------------

"Има такъв народ" ще ръководи следната комисия:

- Постоянна комисия по инженерна инфраструктура и енергийно планиране (11 членове):

Димитър Иванов Данаилов, "Има такъв народ" - председател;

Грети Иванова Стефанова, "Продължаваме промяната-Демократична България-Спаси София" - зам.-председател - зам.-председател;

Николай Вельов Велчев, БСП - зам.-председател. /БГНЕС