Контузия спря Димитров на четвъртфиналите в Мелбърн

Григор Димитров приключи с участието си на Откритото първенство на Австралия, след като загуби от руснака Аслан Карацев с 6-2, 4-6, 1-6, 2-6. В средата на третия сет Димитров започна да показва признаци на сериозен физически дискомфорт, който не му позволяваше да се движи свободно и българинът на практика не можеше да окаже съпротива на съперника си.

Контузията на Димитров бе в областта на гърба.

Двубоят на "Род Лейвър Арина" започна добре за Карацев, който проби за преднина от 2-1, но след това Димитров влезе в добра серия и спечели пет поредни гейма, за да спечели първия сет. Българският тенисист имаше седем възможности за пробив в откриващите два сервис гейма на руснака във втората част, но не успя да реализира нито една от тях. Двамата си размениха по един пробив, преди Карацев отново да вземе подаването на Григор в деветия гейм, след което да затвори сета на собствен сервис и да изравни резултата. В третия сет Димитров започна да показва сериозни признаци на физически дискомфорт, като на практика подари последните три гейма на съперника си, без да играе, за да може да влезе в съблекалнята за медицински тайм аут преди началото на четвъртата част. Проблемът изглежда бе в областта на кръста и гърба, като не позволяваше на Димитров да се движи свободно. При подновяването на мача Григор изглеждаше малко по-добре, но очевидно бе далеч от най-доброто си състояние. Той все пак не се отказа и довърши мача, като успя да запише още два гейма на сметката си, преди да се стигне до крайното 6-2, 4-6, 1-6, 2-6 след два часа и половина игра. По този начин Димитров не успя да стигне втори полуфинал на Аустрелиън Оупън и общо четвърти в Големия шлем, като той приключва турнира с малко над 400 хиляди долара от наградния фонд и 360 точки за световната ранглиста, където той ще се изкачи до 17-то място от следващата седмица. От своя страна Карацев се превърна в едва четвъртият квалификант в историята, достигнал до полуфинал в Големия шлем, както и първият в историята, стигнал до полуфинал при дебюта си в турнирите от голямата четворка, като за място на финала в Мелбърн той ще спори със световния номер 1 Новак Джокович или германеца Александър Зверев. /БГНЕС