Крис Пол е първият играч в НБА с 20 000 точки и 10 000 асистенции

Ветеранът на Финикс Сънс Крис Пол записа постижение, което не бе правено досега в 75-годишната история на Националната баскетболна асоциация, след като се превърна в първия играч, преминал границата от 20 000 точки и 10 000 асистенции. Плеймейкърът на Слънцата стори това при победата на своя тим над Ел Ей Лейкърс със 115:105 като гост в мач от редовния сезон, след който Езерняците, определяни за фаворити за титлата през този сезон, остават без победа от началото на кампанията. След равностойна първа част в "Стейпълс Сентър Арина" играчите на Финикс доминираха тотално в следващите две четвъртини и натрупаха преднина от 32 точки. В заключителната част гостите се отпуснаха, но нямаха проблем да стигнат до победа с 10 точки разлика.

Над всички за Сънс бе именно 36-годишният Пол, който завърши с 23 точки (10/10 от линията за фал), 14 асистенции и 5 борби. Девин Букър добави 22 точки, Майкал Бриджис завърши с 21 точки, а центърът Деандре Айтън се отчете с 8 точки и 15 борби. За Лейкърс най-резултатен бе ЛеБрон Джеймс с 25 точки, а Антъни Дейвис реализира 22 точки и 14 борби, но влезе в конфронтация със съотборника си Дуайт Хауърд на пейката.

Крис Пол, който има 11 участия в Мача на звездите, е пети във вечната класация по асистенции, а вчера се превърна в 47-ия играч, преминал границата от 20 000 точки. Най-близо до неговото постижение са се доближавали Оскар Робъртсън (над 20 хиляди точки и 9887 асистенции) и Джон Стоктън (над 10 хиляди асистенции и 19 711 точки).

Кавалиърс - Хорнетс 112:123

Меджик - Никс 96:121

Уизардс - Пейсърс 135:134 (след продължение)

Селтикс - Раптърс 83:115

Севънтисиксърс - Нетс 109:114

Булс - Пеликанс 128:112

Рокетс - Тъндър 124:91

Нъгетс - Спърс 102:96