Крис Пол избухна за „гръмотевеците" срещу Далас

Крис Пол /л/ направи разликата за Тъндър срещу Маверикс.

Крис Пол отбеляза 13 точки в заключителните три минути за успеха на Оклахома Сити Тъндър над Далас Маверкс у дома със 106-101. „Гръмотевиците" изоставаха със седем точки при оставащи по-малко от три минути, но обърнаха срещата най-вече благодарение на Пол, който приключи общо със 17 пункта. Лука Дончич за Далас завърши с 35 точки, но вкара само три тройки от шестнадесет опита. Победата е трета поредна за домакините и общо седма в последните осем мача.

В друг двубой от НБА Хюстън Рокетс надигра Денвър Нъгетс със 130-104 и по този начин си отмъсти за загубата по-рано през сезона. Джеймс Хардън (35) и Ръсел Уестбрук (28) завършиха общо с 63 точки. Успехът е седми пореден за Хюстън срещу този съперник у дома. Нъгетс бяха в серия от девет победи и само едно поражение, преди да загубят и от „ракетите".

Шампионът Торонто Раптърс надигра гостуващия Кливланд Кавалиърс със 115-97. Кауай Ленърд отбеляза 24 точки и добави осем асистенции за успеха. Серж Ибака завърши с дабъл-дабъл (20 точки, 10 борби), докато за „кавалерите" най-резултатен бе Колин Секстън с 22 точки, а Тристан Томпсън приключи с 14 точки и 11 борби. „Динозаврите" печелят за втори път срещу този опонент в рамките на 15 дни.

Останалите резултати: Шарлът Хорнетс 92-109 Бостън Селтикс; Индиана Пейсърс 115-97 Филаделфия 76-ърс; Сакраменто Кингс 87-105 ЛА Клипърс; Сан Антонио Спърс 117-113 Голдън Стейт Уориърс (след прод.). /БГНЕС