Късен гол на Меси осигури победен старт на Аржентина в световните квалификации

Аржентина започна с труден успех квалификациите за Световното първенство през 2026 година в зона КОНМЕБОЛ, след като надви Еквадор с минималното 1:0. В герой за действащите шампиони на планетата се превърна голямата им звезда Лионел Меси, който отбеляза късен гол от пряк свободен удар в 78-та минута.

Въпреки огромното си превъзходство във владението на топката, „албиселесте“ така и не успяваше да пречупи съпротивата на коравите еквадорци, които на свой ред имаха своите шансове да преодолеят Емилиано Мартинес, но не успяха да го сторят. Вместо това, „гаучосите“ стигнаха до победата с попадение на своя талисман Меси, чиято отлична форма с Интер Маями бе пренесена и в националния отбор.

За аржентинците, които след световната титла изиграха четири контроли, които спечелиха, без да допуснат гол, предстои гостуване на Боливия във вторник, докато еквадорците посрещат Уругвай.

Колумбия също започна кампанията си с успех, надигравайки Венецуела с 1:0 у дома. Точен за тима бе Рафаел Боре в самото начало на втората част. Парагвай и Перу пък направиха нулево равенство.

Първите шест отбора се класират директно за световните финали в САЩ, Мексико и Канада през 2026 година, докато седмият ще играе плейофен турнир с шест отбора, които ще решат последните две места на Мондиала след три години. /БГНЕС