Квитова и Кенин ще спорят за място на финала в Париж

Петра Квитова се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Франция за втори път в кариерата си, след като победи Лора Зигемунд с 6-3, 6-3. Опитната чехкиня не бе достигала най-добрите четири в Париж от 2012 година насам, но днес записа петата си поредна чиста победа от началото на тазгодишното издание на турнира.

Квитова бе солидна на собствен сервис, като реализира шест аса и допусна само два пробива в срещата, продължила час и 20 минути. Двукратната победителка от Уимбълдън завърши двубоя с положителен баланс печеливши удари срещу непредизвикани грешки - 22/15.

"Това определено означава много за мен. След последния си мач усетих силните емоции, че отново съм на четвъртфиналите, а сега вече съм на полуфинал. Не съм си мечтата да играя полуфинал на Голям шлем след всичко, което се случи. Много съм щастлива, че все още мога да играя и да се съревновавам с най-добрите", сподели седмата поставена в схемата.

На полуфиналите Квитова ще се изправи срещу американката София Кенин, която достигна до първия си полуфинал на Ролан Гарос, след като победи своята сънародничка Даниел Колинс с 6-4, 4-6, 6-0. Срещата бе равностойна в първите два сета, които двете тенисистки си поделиха, но в решаващата част шампионката от Аустрелиън Оупън тотално доминираше и не даде нито един гейм на съперничката си, която изпитваше и физически проблеми, заради които използва медицински таймаут.

Четвъртата поставена в схемата Кенин показа обичайната си агресивна игра, като демонстрира и добра прецизност, завършвайки двубоя, продължил малко над два часа, с 38 печеливши удара срещу 26 непредизвикани грешки. /БГНЕС