Лацио триумфира в 155-то дерби на Рим

Лацио спечели градското дерби с Рома след класически успех с 3:0 на „Олимпико“ в среща от 18-ия кръг на италианската Серия А.

Играчите на Лацио (д) имаха поводи за радост в дербито на Рим.

„Орлите“, символични домакини в двубоя, нанесоха два бързи удара на „вълците“ в рамките на десетина минути след точните интервенции на Луис Алберто и дежурния голмайстор Чиро Имобиле. След почивката отново Алберто се оказа в прегръдките на съотборниците си след асистенция на Жан-Даниел Акпа-Акпро. За Рома това бе първа загуба в шампионата от 20 декември насам, когато тимът отстъпи на Аталанта с 1:4. Воденият от Пауло Фонсека състав остава трети в класирането с 34 точки, на шест от лидера от Милан, който е с мач по-малко. Лацио е седми, на три точки от градския си съперник, след победата си в 155-то дерби на Рим. За Рома предстоят две домакинства на Специя – едно в осминафиналите за Купата на Италия, а другото в Серия А, докато Лацио приема у дома Сасуоло. /БГНЕС