Лацио удари Наполи като гост и излезе на второ място

Отборът на Наполи допусна втора загуба от началото на сезона в Италия, след като бе победен от Лацио с 1:0 на собствен терен в първи мач от 25-ия кръг на Серия А. На стадион "Диего Армандо Марадона" двата тима направиха двуостър мач, в който "орлите" успяха да се наложат над лидера в класирането.

След няколко положения пред двете врати резултатът бе открит в 67-та минута, когато централният халф на Лацио Матияс Весино се разписа с топовен изстрел от далечно разстояние. Десет минути по-късно домакините имаха отличен шанс да изравнят, но удар с глава на Виктор Осимен срещна гредата, а на два пъти топката бе избита от голлинията при добавките. Малко след това и гостите удариха греда след добро изпълнение от свободен удар на Сергей Милинкович-Савич.

В крайна сметка повече голове не паднаха и Лацио стигна до ценен успех, след който излезе на второ място в класирането с 48 точки. Наполи продължава да бъде убедителен водач в подреждането с 65 точки. /БГНЕС