ЛеБрон Джеймс изведе Лейкърс до победа над Рокетс

Отборът на Ел Ей Лейкърс записа трети пореден успех в НБА, след като победи Хюстън Рокетс със 119:117 у дома. Двата тима направиха равностоен мач в "Стейпълс Сентър" в Лос Анджелис, като Рокетс имаха преднина от над 10 точки в средата на третата част, но в крайна сметка ЛеБрон Джеймс и Ръсел Уестбрук изведоха Езерняците до успех.

Над всички за Лейкърс беше ЛеБрон Джеймс, който вкара 30 точки, включително 10 поредни и общо 14 в последната четвърт, и добави 10 асистенции. Уестбрук добави 27 точки, 9 борби и 7 асистенции, а Антъни Дейвис завърши с 27 точки и 9 борби. За Хюстън най-резултатен ба Крисчън Ууд с 26 точки и 16 борби, а Джейлън Грийн вкара 24 точки.

Лейкърс започна сезона с две поредни загуби, но вече има пет победи в последните шест мача и заема трето място в класирането на Запад. Хюстън има само един успех в седем двубоя и е на 13-та позиция в същата конференция.

В друг мач от тази нощ Юта Джаз продължи със силното си представяне от началото на кампанията и победи Сакраменто Кингс със 119:113 като домакин. Донован Мичъл завърши с 36 точки, 8 борби (5 в атака) и 6 асистенции, а центърът Руди Гобер се отчете с пореден впечатляващ дабъл-дабъл - 12 точки и 20 борби. За Кингс седем играчи вкараха двуцифрен брой точки, но това не бе достатъчно за успеха. Юта води на Запад с баланс 6-1, докато Сакраменто е на девето място с три победи и четири загуби.

Пистънс - Бъкс 89:117
Маверикс - Хийт 110:125
Сънс - Пеликанс 112:100. /БГНЕС