ЛеБрон отпразнува рождения си ден с 47 точки за победа на Лейкърс в НБА

ЛеБрон Джеймс реализира рекордните си за сезона 47 точки при победата на Eл Ей Лейкърс като гост на Атланта със 130:121 в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Краля се превърна в едва четвъртият играч на възраст 38 или повече години, вкарал поне 45 т. в един мач. Той прзнува рожден ден в деня на мача, а преди него това се правили само още Майкъл Джордан (3 пъти), Карим Абдул-Джабар и Джамал Крауфорд.

ЛеБрон добари 10 борби и 9 асистенции. Томас Брайънт завърши с 19 точки и 17 борби за успеха на Лейкърс, а Ръсел Уестбрук се отчете с 14 точки и 11 асистенции, докато Денис Шрьодер завърши с 12 точки и 9 асистенции.

Трей Йънг, който пропусна една среща заради травма, се завърна в игра за Атланта и отбеляза 29 точки и 8 асистенции, но Хоукс допуснаха трета поредна загуба.

Милуоки се справи като домакин на Минесота със 123:114 след 43 точки и 20 борби на Янис Адетокунбо, спирайки серията си от четири поражения. Боби Портис – младши добави 22 точки и 14 борби, а Джо Ингълс записа 14 точки и 10 асистенции за Бъкс. Минесота загуби пети пореден мач, въпреки усилията на Антъни Едуардс, който се отчете с 30 точки, 10 борби и 4 отнети топки.

Чикаго надигра Детройт със 132:118 като домакин, а Зак Лавин реализира 18 от своите 43 точки в първата четвърт, за да поведе Булс към успеха. Детройт загуби 14-и от последните си 18 срещи. ДеМар ДеРоузън отбеляза 22 точки, а Никола Вучевич добави 19 точки и 9 борби за Булс, които спечелиха пети от последните си шест мача.