ЛеБрон се завърна в игра за Лейкърс при победа над Никс

Звездата на Ел Ей Лейкърс ЛеБрон Джеймс се завърна в игра за тима след пет пропуснати мача заради проблем с коляното и помогна на Езерняците да наваксат пасив от 21 точки, за да победят Ню Йорк Никс със 122:115 след продължение у дома.

Гостите започнаха по-силно двубоя и спечелиха първата част с 42:29, а в средата на втората четвъртина преднината им набъбна на 21 точки, но след това Джеймс се разигра и поведе своите към обрат. Минута преди края на срещата Лейкърс вече водеха със 110:103, но играчите на Никс направиха късен щурм, за да вкарат мача в продължение. В него домакините доминираха и се наложиха с 11:4, за да стигнат до успеха.

Джеймс реализира четвъртия си трипъл-дабъл за сезона и 103-ти в кариерата си - 29 точки (13/24 стрелба), 13 борби и 10 асистенции. "Той е невероятен, явно почивката му се е отразила добре. Не искахме да го държим на паркета 39 минути, но продължението го наложи. Представянето му наистина беше специално, игра страхотно", коментира треньорът на Лейкърс Франк Вогъл. Антъни Дейвис добави 28 точки и 17 борби за най-големия обрат на Лейкърс от 2015 година насам, а Малик Монк се отчете с 29 точки. Дуайт Хауърд и Кармело Антъни не взеха участие в двубоя поради контузии. За Никс над всички бе Ар Джей Барет с 36 точки и 8 борби, Джулиъс Рандъл завърши с 32 точки, 16 борби и 7 асистенции, а Еван Фурние вкара 15 точки.

Въпреки този успех Лейкърс остават с негативен баланс (26-28) и заемат девето място в класирането на Западната конференция, докато Никс са на 12-та позиция на Изток с актив 24-29.

Меджик - Гризлис 115:135

Хорнетс - Хийт 86:104

Уизардс - Сънс 80:95

Трейл Блейзърс - Бъкс 108:137

Кингс - Тъндър 113:103. /БГНЕС