Левандовски откри сметката си за Барселона при победа над Реал Сосиедад

Новият нападател на Барселона Роберт Левандовски откри сметката си за каталунците при победата над Реал Сосиедад с 4:1 като в мач от втория кръг на Ла Лига. Двубоят в Сан Себастиан започна ударно и полският национал откри резултата след едва 43 секунди игра, но домакините отговориха бързо и изравниха в шестата минута с гол на нападателя Александър Исак.

Тимът на Шави трябваше да почака доста, за да излезе отново напред, но успя да го стори в 66-та минута чрез Усман Дембеле. В следващите минути Левандовски се разписа отново, а Ансу Фати оформи крайното 4:1.

По този начин Барселона записа първа победа от началото на сезона и се изкачи до пето място в класирането с четири точки, докато Реал Сосиедад е на 10-та позиция с точка по-малко.

Атлети Билбао - Валенсия 1:0
Атлетико Мадрид - Виляреал 0:2. /БГНЕС